Главная Мой профиль ВходПриветствую Вас Гость
RSS
       Пятница 26.04.2024 09:13


Соціальні мережі
  • Ми у Facebook
  • Ми у Instagram
  • Наш You Tube канал

  • Меню сайта

    Категории раздела
    Новини [241]
    Новини бібліотеки [2]

    Статистика

    Онлайн усього 1
    Гостей: 1
    Користувачів 0

    Підвищенню фахового рівня та кваліфікації педагогів ліцею сприяє система методичної роботи закладу.  Методична робота – важливий складник педагогічної освіти, що має цілісну систему дій та заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та професійної майстерності кожного педагогічного працівника, розвиток творчого потенціалу.

     Методична  робота в ліцеї здійснюється відповідно до:

    ·        Закону  України "Про освіту”,

    ·        Закону  України "Про загальну середню освіту”,

    ·        Національної доктрини розвитку освіти,

    ·        Рекомендацій щодо організації методичної роботи  з педагогічними працівниками в дошкільних, загальноосвітніх середніх та позашкільних закладах освіти;

    ·        Положення про методичний кабінет середнього закладу освіти;

    ·        Типового  Положення про атестацію педагогічних працівників України (зі змінами та доповненнями) від 10 грудня 2010 року;

    ·        Районних програм «Обдарованість»,Інформатизації та компютаризації, «Впевнений старт»

    ·        Річного  плану  роботи ліцею.,

     а також відповідно до завдань, визначених у наказі по ліцею Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами ” 

    У поточному навчальному році роботу педагогічного колективу спрямовано на творчу реалізацію    методичної теми ліцею  «Формування успішного освітнього середовища  сільської школи через розвиток творчих здібностей учнів»та виконання таких завдань:

     - забезпечення умов для інтелектуального, естетичного, соціального, морального, фізичного розвитку та саморозвитку учня;

    - збереження та зміцнення морального і фізичного здоров’я школяра;

    - формування та розвиток системи ключових (надпредметних) компетентностей учнів;

    - підвищення результативності участі в предметних олімпіадах, конкурсах різного рівня,  МАН; 

    -  підтримка і педагогічний супровід  дітей з особливими здібностями ;                                                               

    - впровадження інформаційних та комунікаційних технологій, коп’ютеризація  та інформатизація НВП;

    - удосконалення системи проведення  моніторингу якості навчальних досягнень учнів;

    Науково-методична робота здійснюється через діяльність науково-методичної ради, предметних МО, творчих та динамічних  груп. З метою зростання фахової майстерності вчителів, підвищення професійного рівня молодих спеціалістів, творчого вирішення педагогічних завдань і проблем, скоординованості дій вчителів-предметників в цьому навчальному році робота предметних  МО, МО класних керівників, школи молодого вчителя організована на базі територіально-освітнього округу .

     Постійно підвищуючи свій професійний рівень, вчителі ліцею працюють над покращенням методики викладання предметів, підвищення якості навчально-виховного процесу. Особливістю методичної роботи з педагогічними працівниками є її спрямування на розвиток сучасного стилю педагогічного мислення, відпрацювання професійних навичок, формування готовності вчителя до професійної самоосвіти, самовдосконалення. 

                    З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, Методична рада ліцею впродовж року координує діяльність усіх методичних структур за темою з урахуванням результатів діагностики та визначеного нею різного рівня професійної майстерності педагогів, диференційованого підходу до їх потреб, що визначає зміст діяльності основних ланок управління методичною роботою в ліцеї .

     Упродовж навчального року проводяться  предметні тижні. Складається  план заходів у рамках тижнів та затверджується відповідним наказом,  також вчителі проводять різноманітні позаурочні заходи з учнями.  

        Протягом року проводяться  методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо.

               Важлива роль в організації методичної роботи належить методичному кабінету, який  забезпечує науково-методичне інформування педагогів під час проведення різноманітних методичних заходів. На базі методичного кабінету проходять стажування молоді спеціалісти, організовано роботу атестаційної комісії, методичної ради, організована самоосвітня робота вчителів, індивідуальні консультації з педагогами.

         У  кабінеті зібрані матеріали творчих знахідок  вчителів ліцею, атестаційні матеріали, зразки уроків,кращі конкурсні роботи учнів, позакласних заходів, науково-практичних конференцій, фахові журнали, газети, матеріали для роботи над проблемою ліцею, зібраний інформаційний каталог передового педагогічного досвіду вчителів ліцею та району.

                Роботу методичного кабінету організовано за кількома напрямками:

    -   забезпечення вчителів необхідною сучасною інформацією про надбання педагогічної науки та практики (з цією метою створено картотеку науково-методичної літератури, наявної в шкільному методичному кабінеті, банк даних про вітчизняні та зарубіжні особистісно орієнтовані педагогічні технології);

    - стимулювання вчителів до впровадження елементів інноваційних технологій у практичну діяльність;

    -   накопичення та зберігання власних наробок вчителів ліцею, забезпечення умов для ознайомлення з ними всього педагогічного колективу;

    -   створення сприятливих побутових умов для самоосвіти вчителів у межах ліцею,

    -  забезпечення вчителів навчальними програмами, програмами спецкурсів, факультативів  тощо.

    Триває поповнення методичного кабінету сучасною педагогічною літературою та методичними матеріалами про роботу вчителів ліцею. В цьому навчальному році методичний кабінет було оснащено комп’ютером та кольоровим принтером, підключено до мережі ІНТЕРНЕТ.

                Курсова перепідготовка здійснюється згідно з перспективним планом. Відвідуючи курси, вчителі виконали роботи, в яких узагальнили матеріали за індивідуальними методичними темами, поділилися досвідом своєї роботи. Кожен вчитель звітує про проходження курсів та підготовку атестаційних матеріалів.

    Атестація педагогів ліцею здійснюється. згідно з перспективним планом та за новим Типовим положенням про атестацію від 10.12.2010 року.

               У минулому році за новим положенням ліцей було визнано опорним закладом де атестуються вихователі д/с «Теремок» та вчителі Садовської ЗШ І ступеня.  

     У своїй роботі вчителі впроваджують інноваційні технології, поєднують групові та індивідуальні форми роботи. Удосконалення професійної майстерності вчителя є одночасно й серйозним поштовхом до самоосвіти, умовою його успішної, творчої праці.

    Результатом впровадження інноваційних технологій в ліцеї є численні перемоги на районних та обласних  конкурсах.

    Педагоги ліцею активно займаються науковою та методичною роботою. Вчитель Тарарухіна А.Є. очолювала районне методичне обєднання вчителів трудового навчання, Сапронова Н.Г., Сейтаблаєва Н.І., Єфименко Т.А., Фільчагова О.М. - районні творчі групи.  Донець І.М.-керівник Школи молодого заступника директора. Неліпа С.В. керівник динамічної групм шкіл нового типу Вчителі Коваленко Л.В.,Бєляєва С.М., Мартьянова І.А. очолюють МО вчителів Костянтинівського ТОО.  



    Вход на сайт

    Календар
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

    Поиск

    Архив записей

    Блог
  • Розвиток міжнародного партнерства

  • Друзья сайта
  • Сайт Міністерства освіти і науки України
  • Відділ освіти Мелітопольської районної державної адміністрації
  • Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти