Вторник 16.04.2024 17:24

Логвінова Олена Михайлівна

Освіта:  Бердянський державний педагогічний університет

за спеціальністю: дефектолог

кваліфікація: логопед, вихователь дітей дошкільного віку

Своєчасне оволодіння мовою – основа розумового розвитку дитини, запорука повноцінного спілкування з оточуючими людьми. Слово виховує, навчає і розвиває дитину. Під впливом мови вдосконалюються її відчуття і сприймання, збагачуються знання про навколишній світ.  Правильна мова допомагає дитині встановлювати контакти з іншими дітьми, вільно передавати свої думки й бажання, сприяє успішному навчанню в школі.

Наше мовлення складається із звуків.  Важливим завданням мовленнєвого розвитку дітей є виховання звукової культури мовлення. Поняття звукової культури мовлення досить складне і широке, воно містить цілий ряд важливих компонентів: чітку артикуляцію звуків рідної мови, фонетичну і орфоепічну правильність мовлення, правильне мовленнєве дихання, силу голосу, темп і тембр мовлення, інтонаційні засоби виразності (наголос, логічні паузи, ритм), фонематичний слух. У шкільному віці простежується неправильна вимова дитиною звуків. Це цілком закономірне явище. Але більшість дітей не може самостійно опанувати правильну звуковимову, отже, потребує допомоги дорослих. Не всі батьки приділяють цьому серйозну увагу. Щоб своєчасно виправити звуковимову дітей, батьки мають знати ті вади, які найчастіше зустрічаються у шкільному віці.

Розрізняють такі види неправильної вимови: пропуск звуків, заміна звуків, спотворення звуків.

ПОРАДИ БАТЬКАМ

•  Не повторюйте за дитиною неправильної вимови звуків;
    •  Розмовляйте з дитиною, правильно вимовляючи слова;
    •  Своєчасно виправляйте неправильну звуковимову дитини;
    •  Якщо мовлення вашої дитини нечітке і незрозуміле для оточення, зверніться до вчителя-логопеда;
    • Вірші, чистомовки, скоромовки стануть надійними помічниками у вихованні правильного і виразного мовлення.
    • Змалку дитині варто спілкуватися з людьми, ділитися своїми думками і враженнями. Розмова дорослих з дитиною має особливе значення, вона впливає на розвиток мовлення і загальний розумовий розвиток. Діти, з якими батьки багато і вдумливо говорять, розвиваються швидше і мають правильне мовлення.