Понедельник 29.04.2024 21:28

Безпека життєдіяльності [10]

Главная » Статьи » Виховна робота

Страницы: « 1 2 3 »

Безпека життєдіяльності | Просмотров: 675 | Добавил: Teacher | Дата: 24.10.2016 | Комментарии (0)

Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час канікул

1. Під час канікул, перебуваючи на вулиці й ставши учасником дорожньо-транспортного руху, слід чітко виконувати правила дорожнього руху.

2. Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, приміщеннях, транспорті, учні повинні чітко виконувати правила пожежної безпеки.

3. Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях, транспорті тощо, учні повинні чітко виконувати правила щодо попередження нещасних випадків, травмування, отруєння тощо.

4. Під час канікул учні повинні виконувати правила безпеки життєдіяльності під час самостійного перебування вдома, на вулиці, громадських місцях, у друзів, на молодіжних дискотеках, у замкнутому просторі приміщень із чужими людьми, правила попередження правопорушень та насильства над дітьми.

завантажити

Безпека життєдіяльності | Просмотров: 439 | Добавил: Teacher | Дата: 24.10.2016 | Комментарии (0)

Як захиститись від грипу

(поради лікарів)

Безпека життєдіяльності | Просмотров: 443 | Добавил: Teacher | Дата: 24.10.2016 | Комментарии (0)

​МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
    щодо організації та проведення у загальноосвітніх навчальних закладах Уроку Соборності

"Єднання заради Незалежності"

(до Дня Соборності України 22 січня 2016 року)

завантажити

Національно-патріотичне виховання | Просмотров: 382 | Добавил: Teacher | Дата: 12.01.2016 | Комментарии (0)

Анкета для батьків

завантажити

Робота з батьками | Просмотров: 432 | Добавил: Teacher | Дата: 14.11.2015 | Комментарии (0)

Положення про батьківські збори

1. Мета проведення батьківських зборів

2. Правила проведення зборів

3. Принципи проведення батьківських зборів

4. Види та форми проведення зборів

завантажити

Робота з батьками | Просмотров: 488 | Добавил: Teacher | Дата: 26.10.2015 | Комментарии (0)

РОБОТА З БАТЬКАМИ В ШКОЛІ

На розвиток дитини помітно впливає зацікавленість батьків шкільним життям. А тому, працюючи над вирішенням завдань цього семінару, ми будуємо невидимий ланцюжок між родиною і школою, який служить на благо усім учасникам навчально- виховного процесу. Це спільні турботи про те, щоб усім було цікаво і затишно в школі, як у рідній домівці: вечори, конкурси, спортивні змагання, робота батьківського комітету. А тому актуальними для педколективу є слова В.О.Сухомлинського: «Педагогічна ідея -це крила, на яких злітає педагогічна творчість. Ідея надихає колектив, і починається найцікавіше і найпотрібніше в шкільному житті - колективна батьківська робота». Останнім часом з тих чи інших причин школа і сім'я перебувають у стадії конфронтації. Шкільні педагоги дають негативні характеристики сім'ї, звинувачуючи батьків у такому вихованні власних дітей, у брутальному, навіть жорстокому ставленні до них. Батьки, у свою чергу, зневажливо ставляться до вчителів. У багатьох сім'ях не вважають за необхідне звертатися до педагогів з приводу проблем, які виникають у вихованні дітей. Сім'я і школа — потенційні природні партнери у вихованні дітей — часто виявляються реальними супротивниками, а поміж ними в постає дитина, яка вимушена пристосовуватися, лицемірити, що призводить до проявів аморальної поведінки. Останнім часом психолого-педагогічна наука робить спроби окреслити шляхи відмови від традиційних і запропонувати нові підходи в розв'язанні проблем взаємодії сім'ї та школи, виховання дітей та підлітків. Педагог має усвідомити: культура передбачає недоторканість родини й невтручання в сімейні взаємини. Втручатися в життя сім'ї можливо у виняткових випадках, коли нехтуються інтереси дитини, коли її здоров'я, життя, добробут перебувають у небезпеці з вини батьків або інших дорослих членів сім'ї. Школа — не рідний дім, а сім'я ніколи не замінить школи. Звідси випливає, що логіка шкільного та логіка сімейного виховання не тотожні. Розводячи виховні сфери школи і сім'ї, педагог має враховувати психологію дитинства й дорослішання дитини і, певним чином зближуючи ці дві сфери, у жодному разі не намагатися підмінити собою батьків і не інструментувати шкільне життя як життя родинне. Школа не є частиною ринкового простору, оскільки не надає послуг, не торгує крамом, не обслуговує батьків. Школа - інститут соціальний, її призначення — передавати як естафету духовні надбання людства й учити дитину жити у світі матеріальних продуктів культури. Школа вільна від батьківських вказівок і настанов в організації своєї професійної діяльності. Школа незалежна від батьків у будові життєдіяльності школярів. Однак і шкільна, і сімейна сфери не існують ізольовано в житті дитини, яка, приходячи до школи, репрезентує світ своєї родини, умови життя, спектр соціальних взаємин, звички, манери поведінки, зрештою, рівень інтелекту. Школа завжди прагнула до взаємодії з сім'єю. Це знаходило своє відображення в корекції сімейного виховання, у педагогічній просвіті батьків, у безкінечному обговоренні з батьками з приводу навчання і поведінки їхніх дітей, у викликах батьків до школи тощо.

Робота з батьками | Просмотров: 509 | Добавил: Teacher | Дата: 15.10.2015 | Комментарии (0)

Методичні рекомендації

щодо національно-патріотичного виховання

у загальноосвітніх навчальних закладах